Stomatologia Jednego dnia

Stomatologia Jednego dnia

Oferta, Stomatologia jednego dnia” jest skierowana do osób, które nie mogą regularnie odwiedzać gabinetu stomatologicznego, a chciałyby poświęcić jeden dzień na wykonanie szerokiego zakresu usług. Gwarantujemy Ci dzień pełen wielu przyjemnych wrażeń, które odmienią stereotypowe postrzeganie gabinetu stomatologicznego. Zapoznamy Cię z zasadami właściwej profilaktyki. Na miejscu wykonamy pełną diagnostykę dzięki której opracujemy indywidualny plan leczenia…. Czytaj Dalej »

stop paradontozie

Stop Paradontozie

Paradontoza jest chorobą infekcyjną tkanek przyzębia prowadzącą w skrajnych przypadkach do rozchwiania i utraty zębów. Jednak przyczyną, dla której coraz więcej osób w młodym wieku trafia na nasz fotel z pierwszymi objawami paradontozy nie są bakterie płytki nazębnej, ale zachwiane równowagi immunologicznej. Amerykańskie powiedzenie,Jesteś tym co jesz” pozwala łatwo wyobrazić co dzieje się w organizmie… Czytaj Dalej »

porcelana

Porcelana na cerkonie

Wykonane tą techniką korony i mosty stanowią aktualnie najdoskonalsze rozwiązanie w protetyce stomatologicznej. Dzięki wykorzystaniu technik skanowania i projektowania komputerowego uzyskujemy wysoką precyzję wykonywanych prac. Tlenek cerkonu, w odróżnieniu od stopów metali na bazie których wykonywane są tradycyjne korony porcelanowe, jest anty alergiczny, lekki, należy do materiałów o bardzo wysokiej twardości, posiada wysoki współczynnik przezierności… Czytaj Dalej »

profilaktyka_higiena

Profilaktyka i higiena

Profilaktyka i higiena to zabiegi, które wykonujemy przez całe swoje życie. W przypadku zdrowych dziąseł, zabiegi usuwania kamienia wykonujemy 1 raz na ½ roku przy chorobach przyzębia raz na 3 miesiące. Regularne zabiegi higieniczne, stosowanie preparatów p/próchnicowych, i p/paradontozie chronią doskonale zęby przed tymi chorobami. Stosowane zabiegi higieniczne to: skaling (czyli usuwanie kamienia nazębnego), piaskowanie,… Czytaj Dalej »

Diagnostyka RTG i RVG

Diagnostyka RTG i RVG

Dzięki niej jest możliwa dokładna analiza uzębienia. Zdjęcia wykonujemy w technice cyfrowej. Rodzaje zdjęć: zdjęcia pojedynczych zębów tzw. punktowe, zdjęcie częściowe (kilku zębów), zdjęcie pantomograficzne (całe uzębienie na 1 obrazie)

Plastic dentures and dollar on a white background

Protetyka

Celem leczenia protetycznego, jest przywrócenie utraconej funkcji żucia i estetycznego wyglądu. Wykonując prace protetyczne w jamie ustnej, szczególną uwagę zwracamy na uzyskanie jak najbardziej naturalnego wyglądu. Wykonujemy: Korony porcelanowe na podbudowie z metalu lub Cerkonu; Korony porcelanowe na implantach; Licówki porcelanowe; Protezy nylonowe; Protezy szkieletowe zatrzaskowe; Inne uzupełnienia protetyczne indywidualnie dobrane do potrzeb danej osoby.

implantologia

Implantologia

Najlepszy sposób na uzupełnienie brakujących zębów, aby się uśmiechać i prawidłowo przeżuwać pokarmy. W przypadku konieczności usunięcia zęba możliwe jest wykonanie implantacji natychmiastowej lub po 2-3 miesiącach po usunięciu zęba Im później wprowadzany implant po usunięciu zęba (np. po latach) tym są trudniejsze warunki do implantacji. Najlepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie extrakcji (czyli usunięcie zęba jeśli… Czytaj Dalej »

dental braces - lingual braces, before and after

Ortodoncja

To korekta krzywych, nieprawidłowo ustawionych zębów. Zęby źle ustawione to nie tylko problem estetyczny ale również zdrowotny, a mianowicie: większe ryzyko próchnicy, przyczyna paradontozy, nadwrażliwość zębów, zaburzenia w oddychaniu, zaburzenia w przeżuwaniu i funkcjonowaniu przewodu pokarmowego Leczenie może odbywać się u dzieci i u osób dorosłych a nawet w zaawansowanym wieku. Czas leczenia to około… Czytaj Dalej »

wybielanie_zebow

Wybielanie zębów

Oczy i piękne zęby przy uśmiechu to dwa najistotniejsze elementy urody, zwracające uwagę w kontaktach międzyludzkich. Białe lśniące zęby można uzyskać dzięki zabiegowi wybielania. Biały i estetyczny uśmiech z równymi zębami to nasza wizytówka niezależnie od wieku. Osady po kawie, herbacie, nikotynie, niektórych lekach, przyprawach spożywczych, powodują żółknięcie zębów. Warto więc wybielać zęby raz na… Czytaj Dalej »

endodoncja

Leczenie kanałowe (endodoncja)

Wykonuje się w sytuacji, kiedy rozwija się zapalenie miazgi (czyli tzw. nerwu”, który znajduje się w środku zęba (komorze i korzeniu)). Zabiegi mogą być wykonane: na jednej wizycie, na dwóch wizytach, czasami trzeba powtórzyć leczenie endodontyczne Wskazanie do leczenia kanałowego to: nieodwracalne zapalenie miazgi, zmiany w tkankach okołowierzchołkowych, zranienie miazgi powstałe w wyniku urazu, wskazanie… Czytaj Dalej »

stomatologiaZachowawcza[1]

Stomatologia zachowawcza

Jest to leczenie próchnicy zębów. Należy wyleczyć wszystkie zęby w jamie ustnej aby zahamować rozwój choroby. Wystarczy wówczas zgłaszać się tylko na zabiegi profilaktyczne 2x do roku. Podstawowe zabiegi stomatologii zachowawczej to: wypełnienia kompozytowe, onlay, inlay kompozytowe lub porcelanowe, licówki kompozytowe, rekonstrukcja zęba kompozytem,