Famident, firma rodzinna założona w 1991r. Prowadzona pewną ręką przez dr n. med. Teresę Szyszko. Misją firmy jest sprawić aby świat był pełen uśmiechów. Naszym celem jest szeroka edukacja zdrowotna, uświadamianie wszystkim ludziom, że próchnica i paradontoza są chorobami cywilizacyjnymi i można je całkowicie wyleczyć stosując się do 7 kluczowych zasad Famidentu:

 1. Nie czekaj na chorobę ale stosuj profilaktykę
 2. Wylecz wszystkie zepsute zęby i uzupełnij brakujące
 3. Stosuj dietę „żywą” a nie przetworzoną
 4. Unikaj „wyścigu szczurów” bądź wolny i niezależny
 5. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi i sam bądź pozytywny, otwarty na nowe doświadczenia (zapisz się do Klubu Miłośników Zdrowego Stylu Życia)
 6. Odwiedzaj Famident nie tylko po to aby leczyć zęby, ale przede wszystkim po to, aby Twoje zęby nigdy się więcej nie psuły.
 7. Dbaj o siebie, inspiruj swoją rodzinę i przyjaciół aby było nas jak najwięcej

 

Bliskie naszemu sercu jest chińskie twierdzenie:

Doskonały lekarz to ten, który zapobiega chorobie, zwyczajny to taki, który potrafi chorobę wyleczyć, ten zaś, który chorobę tylko leczy, to żaden lekarz”.


Gabinet Famident znajduje się w centrum Białegostoku, w miejscu charakteryzującym się doskonałą dostępnością komunikacyjną zarówno dla osób zmotoryzowanych, jak i korzystających ze środków transportu publicznego. W naszej placówce pracują znakomici specjaliści. Bezpieczeństwo, skuteczność oraz szybkość leczenia gwarantują: nowoczesna aparatura zabiegowa i diagnostyczna (w tym RTG, RVG, pantomografia cyftowa, mikroskop cyfrowy Explorer) oraz umiejętności lekarzy w zakresie nowoczesnych technik leczenia.

Prowadzimy profilaktykę oraz leczenie zachowawcze próchnicy, a w bardziej zaawansowanych stadiach choroby również leczenie endodontyczne (kanałowe) polegające na opracowaniu oraz wypełnieniu kanału gutaperką i jego uszczelnieniu. W naszej placówce stosujemy wypełnienia kompozytowe, natomiast w przypadku dużych ubytków – system kompozytowych i porcelanowych wkładów i nakładów Onlay oraz Inlay. Rekonstrukcję zęba przeprowadzamy również za pomocą materiałów kompozytowych, z których wykonujemy także licówki. Ponadto zajmujemy się usuwaniem zębów oraz ekstrakcją tzw. zębów mądrości.

Z myślą o Państwa uśmiechu do naszej oferty włączyliśmy wybielanie zębów. Przeprowadzamy je metodą nakładkową, za pomocą lampy Beyond oraz metodą mieszaną. Aby podtrzymać efekt wybielenia, zalecamy powtarzanie zabiegu co 2-3 lata.

Zły zgryz lub niewłaściwe ustawienie zębów jest nie tylko problemem estetycznym, ale niesie za sobą konsekwencje zdrowotne. Nasz gabinet świadczy usługi w zakresie ortodoncji skierowane do dzieci, osób dorosłych, a także pacjentów w zaawansowanym wieku. W naszej ofercie znajduje się leczenie stałymi aparatami ortodontycznymi. Czas trwania terapii jest uzależniony od stopnia zaawansowania wady zgryzu (około 2 lata).

Osobom borykającym się z problemem utraty zębów, a tym samym upośledzeniem funkcji żucia, proponujemy różnorodne rozwiązania protetyczne. Uzupełnienia protetyczne dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszych pacjentów. Proponujemy im protezy szkieletowe zatrzaskowe oraz nylonowe, a także porcelanowe korony na podbudowie z metalu lub antyalergicznego Cerkonu. Ponadto korygujemy niedoskonałości zębów przednich przy pomocy porcelanowych licówek.

Zajmujemy się odbudową protetyczną na implantach. Wszczepiamy je natychmiast po utracie zęba lub planowanej ekstrakcji, a także po dłuższym okresie. Po 4-6 miesiącach od wprowadzenia implantu do kości (po zakończeniu okresu osteointegracji) mocujemy na nim koronę.

W naszej ofercie znajduje się również szereg zabiegów z zakresu periodontologii (leczenie chorób przyzębia), w tym m.in.  kiretaż zamknięty, otwarty, zabiegi regeneracji kości czy usuwanie ropni przyzębnych.

Wszystkie zabiegi w naszym gabinecie wykonywane są z zastosowaniem znieczulenia.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentów, wprowadziliśmy do naszej oferty zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Przy zastosowaniu preparatu Botox wygładzamy zmarszczki, a także leczymy bruksizm i nadmierną potliwość (nadpotliwość). Zajmujemy się wypełnianiem bruzd i zmarszczek oraz powiększaniem i korektą ust. Oferujemy Państwu również mezoterapię oraz modelowanie konturu twarzy.

W celu zachowania długotrwałych efektów leczniczych, uniknięcia recydywy paradontozy i próchnicy zębów, wprowadziliśmy do naszej oferty porady z zakresu psychodietetyki.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Zwiń tekst

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Nasz gabinet może pochwalić się posiadaniem nowoczesnej aparatury diagnostycznej i leczniczej. Dzięki jej zastosowaniu znacznie podwyższamy jakość oraz skracamy czas leczenia. Dysponujemy urządzeniami takimi jak:

 • RTG – cyfrowa aparatura wykorzystująca promieniowanie rentgenowskie do diagnostyki obrazowej jamy ustnej. Wykonujemy zdjęcia punktowe oraz pantomograficzne. Nowoczesny sprzęt gwarantuje niską dawkę promieniowania, na które narażony jest pacjent podczas badania.
 • RVG – radiofizjografia jest techniką, dzięki której można szybko, mało inwazyjnie i bardzo dokładnie uzyskać informacje o stanie uzębienia. Obrazowany fragment odtwarzany jest na ekranie komputera. Uzyskany obraz można poddawać obróbce, która uwidacznia interesujące lekarza elementy. Technika przynosi doskonałe rezultaty w połączeniu z rentgenodiagnostyką.
 • Lampa Beyond – urządzenie wykorzystujące światło halogenowe, diodowe oraz filtry optyczne, które w połączeniu ze specjalistycznymi żelami umożliwiają wybielenie zębów o kilka tonów w krótkim czasie, gwarantując długotrwały efekt (nawet 2, 3 lata).
 • Mikroskop cyfrowy Explorer – Zapewnia ostre i wyraźne obrazy powiększone do 22 razy, zapewniając lekarzowi lepszy wgląd w pole zabiegowe, co przekłada się na jeszcze lepszą opiekę nad pacjentem.
 • Laser biostymulacyjny CTL 1106M – Stymuluje miejscową odporność i przyspiesza gojenie po zabiegach chirurgicznych, implantologicznych i periodontologicznych
 • Skalpel elektryczny Surgery – Wykorzystywany do wykonywania bezkrwawych zabiegów plastycznych na przyzębiu.

Udogodnienia dla pacjentów

Pacjenci w Famident mogą liczyć na pełen profesjonalizm oraz miłą obsługę. Wykwalifikowany personel udziela wyczerpujących informacji dotyczących usług świadczonych w naszej placówce. Osoby oczekujące na wizytę mogą odprężyć się w przytulnej poczekalni na wygodnej kanapie, poczytać prasę, a także napić się kawy bądź herbaty. Pacjenci chcący odświeżyć jamę ustną przed wizytą u stomatologa mogą skorzystać z jednorazowych szczoteczek do zębów.

Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu. W odprężeniu się pacjenta podczas wykonywanego zabiegu pomaga muzyka w gabinecie stomatologicznym.

Oferujemy Państwu kartę „Famident dla Rodziny”, dzięki której można uzyskać zniżki na wybrane zabiegi oraz otrzymać nagrody.

O zaistniałym ewentualnym opóźnieniu w grafiku wizyt uprzedzamy pacjentów drogą telefoniczną. O higienizacji jamy ustnej przypominamy telefonicznie lub mailowo co 6 miesięcy.