Posted

Paradontoza jest chorobą infekcyjną tkanek przyzębia prowadzącą w skrajnych przypadkach do rozchwiania i utraty zębów. Jednak przyczyną, dla której coraz więcej osób w młodym wieku trafia na nasz fotel z pierwszymi objawami paradontozy nie są bakterie płytki nazębnej, ale zachwiane równowagi immunologicznej.

Amerykańskie powiedzenie,Jesteś tym co jesz” pozwala łatwo wyobrazić co dzieje się w organizmie człowieka, który woli nie tracić czasu na gotowanie w domu, odżywia się fast foodem, często przy akompaniamencie warczącego silnika, gdzieś między pracą a domem. Dieta oparta na wysoko przetworzonych produktach pochodzenia zwierzęcego, bogata w cukier jest dietą permanentnie zakwaszającą organizm. Prowadzi do gromadzenia się toksyn, masowego uwalniania wolnych rodników oraz stanów zapalnych wielu tkanek i narządów.

Jednym z pierwszych objawów nieprawidłowości w organizmie są krwawiące dziąsła, infekcja w obrębie kieszonek dziąsłowych czyli objawy wczesnej paradontozy. Miejscowe leczenie tych stanów jest tylko leczeniem objawowym. Aby odwrócić ten proces należy zadbać o właściwe odżywienie organizmu. Najważniejszym jest aby dostarczyć możliwie dużo produktów alkalizujących, bogatych w przeciwutleniacze i witaminy. Taką żywnością są nisko przetworzone produkty roślinne. Zawierają one wszystkie fitozwiązki potrzebne do eliminacji procesów zapalnych, regeneracji i prawidłowej funkcji organizmu. Zatem krwawienie z dziąseł wskazuje, że popełniasz istotne błędy żywieniowe.

Kompetentny lekarz rozumiejący złożone mechanizmy powstawania tej choroby może skutecznie doradzić, w jaki sposób wyeliminować przyczyny paradontozy, wzmocnić układ odpornościowy a tym samym zapobiegać w przyszłości nie tylko paradontozie ale też wielu współczesnym chorobom cywilizacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *